
A karcagi DKV Industry Kft. csapata hódította el a 2026-os Socca Magyar Kupa trófeáját. A mezőkövesdi országos nagydöntő fináléjában 3-1-re legyőzték a Hegedűs Majort, így megérdemelten emelhették magasba a kupát, és kivívták a részvételi jogot a Krétán rendezendő Socca Bajnokok Ligájára.
A kétnapos tornán 17 csapat vett részt, amelyek nyolc vármegyét képviseltek. A bronzmérkőzésen a tavalyi magyar bajnok Private Roadstop 4-2-re múlta felül az Atlas Security T-Bútor Outlet együttesét.
A Socca Magyar Kupa országos nagydöntőjének ezúttal Mezőkövesd adott otthont, amely Budapest, Debrecen és Hajdúszoboszló után a sorozat történetének negyedik házigazdája lett. A mérkőzéseket a mezőkövesdi fedett műfüves sportcsarnokban rendezték, amely ideális körülményeket biztosított a résztvevők számára a nyári hőség ellenére is.
– Abszolút sikeresnek mondható ez a két nap. Mezőkövesd kiváló házigazdának bizonyult, magas színvonalú mérkőzéseket láthattunk, sok szép góllal és rendkívül erős mezőnnyel. A csapatokban futsal-, socca-, minifoci- és strandlabdarúgó-válogatott játékosok, valamint NB I-es, NB II-es és NB III-as labdarúgók is szerepeltek, ami jól mutatja a torna erősségét – értékelt Móré Bendegúz, a Magyar Socca Sportszövetség elnöke.
Hozzátette, a hazai sorozatok egyre komolyabb szakmai színvonalat képviselnek, ami fontos lépcsőfokot jelent a nemzetközi szereplés előtt álló csapatok számára.
– Évről évre emelkedik a mérkőzések színvonala, ami segíti a magyar együttesek felkészülését a nemzetközi porondra. Emellett a sportág népszerűsítésének is jót tett a torna, hiszen minden csapattal érkeztek szurkolók, rengetegen érdeklődtek az esemény iránt, és a két nap során sok embert sikerült megmozgatnunk – fogalmazott.
A sportvezető szerint a Magyar Kupa újabb bizonyítéka annak, hogy a sportág hazai fejlődése töretlen.
– Mindig azt mondom, hogy 2026 a socca éve. Volt egy nagyszerű Európa-bajnokságunk, ahol a válogatott negyedik helyen végzett, magyar csapat nyerte a Női Socca Bajnokok Ligáját, elindult a Socca NB I, sikeres tornákat rendeztünk, és most a Magyar Kupa országos nagydöntője is újabb szintet lépett. Van mire építenünk a következő időszakban – mondta Móré Bendegúz.